HAKKIMIZDA

Bağcılar Özel Deniz Yıldızı Anaokulu, mutlu anne baba – mutlu çocuk ilkesini savunur. Gerekli kurallar çerçevesinde, sevgi ve saygı ortamında yetişmiş çocuklar toplum içerisinde, kendilerini rahat ifade edebilen, özgüven sahibi bireyler olarak yerlerini alırlar. Bu anlamda her hafta düzenli olarak iki velimiz okulumuzun rehberlik biriminden aldığı randevu ile danışmanımızla görüştürülür. Biz çocuklarınızın 2. ailesi olmaya aday, kendi içinde çözüm odaklı daha iyi eğitimi nasıl veririz kaygısında olan büyük bir aileyiz.

Her yıl yenilenerek hazırlanan eğitim programımızla, bir sonraki yıl eğitime devam eden çocuklarımızın bilgi dağarcığını geliştirmesini, gelişen dünyanın getirmiş olduğu teknolojinin yeniliklerinden faydalanmasını sağlamaktayız.

Misyonumuz

Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı bireyler yetiştirmek. Yaşayarak, görerek, deneyerek eğitim yapmak. Gezi, gözlem ve deneylerle öğrenilenleri pekiştirmek. Çocukların gelişim düzeylerini (duygusal, bilişsel, sosyal, psiko-motor, dil), ilgi ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak eğitmek. Serbest zaman etkinlikleri ile çocukların yaratıcılıklarını geliştirmeyi ve sosyalleşmelerini sağlamak. Türkçe dil etkinlikleri ile konuşma, anlatma, dinlenme ve iletişim becerileri kazandırmak.

Vizyonumuz

Kurulduğu günden bu yana 0-6 yaş gelişiminin çocuğun hayatında büyük rol aldığını göz önünde bulundurmuş, iyi yönetilen, bilgili, yetenekli ve yaratıcı öğretim kadrosuna sahip bir kurum olma yolunda emin adımlarda ilerlemeyi hedef almıştır.

İlkelerimiz

• Deniz Yıldızı Anaokulunda, karşılıklı sevgi, saygı ve güven temel ilkedir.
• Deniz Yıldızı Anaokulu, öğrenen ve üreten öğrenciyi evrensel gelişmenin vazgeçilmez gereği sayar.
• Deniz Yıldızı Anaokulunda, bilgi sorgulanarak öğrenilir ve yaşamla ilişkilendirilerek üretilir.
• Deniz Yıldızı Anaokulu, öğrencisini her yönüyle tanır, yeteneklerini geliştirmesi için uygun ortamlar sunar.
• Deniz Yıldızı Anaokulu, öğretmeniyle, velisiyle, öğrencisi ile birlikte sürekli öğrenen ve gelişen okul anlayışını benimser.