İngilizce Eğitim

Bağcılar Deniz Yıldızı Anaokulunda yabancı dil partnerimiz ENGLISH KIDS ACADEMY...

ENGLISH KIDS ACADEMY KİMDİR ?
English Kids Academy'nin kuruluş amacı okul öncesi ve ilköğretim okullarının, öğrencilerine kaliteli İngilizce eğitim verebilmeleri yönünde çözüm ortağı olmaktır. English Kids Academy kendi alanlarında deneyimli ve uzman akademik danışmanları ile okulumuzda vermekte olduğumuz İngilizce eğitiminde amaçladığımız hedeflere ulaşmamızda bizlere rehberlik eden yabancı dil partnerimizdir.
Sınıf Öğretmenleri İle İngilizce Eğitim ; İngilizce Dil eğitimi gibi çağımızın English Kids Academy Sınıf öğretmenlerine her dönem başında hizmet içi eğitim ve dönem içinde de sürekli bir danışmanlık hizmeti vererek , teknolojinin yardımı ile de Okul öncesi çocuklarına yetebilecek seviyede İngilizce eğitim verebilecek duruma gelmesinde planlama ve rehberlik eder.

Erken Yaşta Yabancı Dil Nasıl Öğretilmelidir?

Okul öncesi dönemde çocuklara yabancı dil doğrudan değil, oyun, şarkı, tekerlemelerle dolaylı yoldan öğretilebilir. Böylece çocuk yabancı dille tabiî bir ortamda karşı karşıya gelir, duyarak, görerek ve bizzat yaşayarak öğrenir. Öğretmen, hareket, jest, mimik; uygun ipucu verme, resim ve şekillerle gösterme, şarkı söyleme, şiir okuma, karşılıklı konuşma gibi yolları kullanabilir. Yabancı dildeki sesleri duymaya alışan çocuklar bunları zamanla benimser. Öğretilen kelime ve cümlelerin çocukların günlük hayatından seçilmesi ilgiyi artırır. Çocuk hangi oyuncak ve nesnelerle oynuyorsa, onların İngilizce isimlerini de kolayca öğrenebilir.
Oyun, çocuk için en iyi öğrenme yoludur. Oyunla yabancı dil bir araya getirilince öğrenme daha da kolaylaşır ve bir keyif hâline gelir. Dil öğretiminde şarkı ve hareket de başarıyı yükseltir. Ritm ve melodiyle öğrenme eğlenceli hâle gelir ve bilginin hafızada kalması kolaylaşır. Çocuk, şarkıları önce anlamını bilmeden ezberler, kelimeleri öğrendikçe anlamı da çözer. Bunun yanında, yabancı dil öğretimi için kullanılan boyama veya hikâye kitaplarından ve kasetlerden faydalanılabilir. Çocuklara dil öğretirken sık tekrarların yapılması öğrenilenlerin pekiştirilmesini ve derse katılamayanların da öğrenme fırsatı bulmasını sağlar.